2016-02-02

AGENDATXOA

EUSKARAREN AGENDATXOA Iruñerrian euskaraz antolatzen diren jardueren agendatxoa. Partaidetza sustatzeko asmoz. Zure herri edo auzoko ekitaldieren bat iragarri nahi izatekotan mezutxo batean bota eta laster asko iragarriko dugu. www.irunerrikomintzakide.org  
Eka
3
al.
ATERALDIA ETA BISITA GIDATUA EZKABAKO GOTORLEKURA @ KARRIKALUZE ELKARTETIK ABIATUTA.
Eka 3 @ 9:00 – Urr 5 @ 10:00
ATERALDIA ETA BISITA GIDATUA EZKABAKO GOTORLEKURA @ KARRIKALUZE ELKARTETIK ABIATUTA.

Ateraldia eta bisita gidatua Ezkabako Gotorlekura.

Karrikaluzetik oinez joango gara eta 11:00etan bisita gidatua eginen dugu.

Parte hartzeko izena eman behar da eta NAN zenbakia beharrezkoa da.

adinez txikikoek haien tutoreen baimena sinatua eraman beharko dute izena ematerakoan.

izena emateko Karrikaluzen, karrikaluze@karrikaluze.eus-en edo 685115756 telefonoan.

azken izena emateko otsailaren 28an. Taldea aterako ez balitz, bertan behera geldituko litzateke.

 

[siteorigin_widget class=”WP_Widget_Media_Image”][/siteorigin_widget]
Eka
20
og.
ZALDI ZURIKO KONTZERTUAK
Eka 20 @ 7:17 – Ira 12 @ 8:17

ZALDI ZURIKO KONTZERTUAK

HASI DIRA JADA!!

OSTEGUNETAN ARRATSALDEKO 8tan:

[su_button url="https://es-es.facebook.com/mesondelcaballoblanco" target="blank" style="soft" background="#d0d707" color="#161a17" size="8" wide="yes" center="yes" radius="10" icon="icon: chevron-circle-right" desc="ZALDI ZURIA FACEBOOK-en --> KLIK HEMEN!!"][/su_button]

Eka
30
ig.
Legate 870m (Bertizarana). Mintzakide Mendi taldea
Eka 30 @ 9:00 – 15:00

[ms_divider style="double_dotted" align="left" width="100%" margin_top="30" margin_bottom="30" border_size="5" border_color="#f2f2f2" icon="fa-instagram" class="" id=""][/ms_divider]

[embed]http://www.irunerrikomintzakide.org/cat174osagarriak/mintzakide-mendi-taldea-2[/embed]

  [ms_divider style="double_dotted" align="left" width="100%" margin_top="30" margin_bottom="30" border_size="5" border_color="#f2f2f2" icon="fa-instagram" class="" id=""][/ms_divider]

[pt_view id="142fb42hw6"]

Uzt
6
lr.
SANFERMINETAKO AGENDA @ IRUÑEA
Uzt 6 all-day

SANFERMINETAKO AGENDA: UZTAILAK 6

HERRIKO TABERNAN

    • 15:00 Elepunto DJa 

    • 23:00 Balber DJa

O PLAZAN

  • 09:00-11:00: Hamaiketakoak

  • 13:00: Mi primo el Chicharachero

  • 17:00: Afu

  • 19:00: Ghoa FlamenRock

  • 21:00: Diabolo Kiwi

ERREKOLETAK PLAZAN

    • 14:30 Txupinazoa / Maravillas GTX

    • 17:30: The Trikiteens

    • 22:30: Brigade Loco

    • 00:00: Egurra Ta Kitto

 

Uzt
7
ig.
SANFERMINETAKO AGENDA @ IRUÑEA
Uzt 7 all-day

SANFERMINETAKO AGENDA: UZTAILAK 7

HERRIKO TABERNAN

    • 19:00 TTEK! Elektrotxaranga

ARRANON

    • 01:00 Map-H DJa, Luziano

O PLAZAN

    • 09:00-11:00: Hamaiketakoak

    • 17:30 Arrats antitaurinoak / 3indarrok Elektrotxaranga

    • 21:00: Talka

ERREKOLETAK PLAZAN

    • 17:30: Zumba master class

    • 22:00: Radio Revolución

    • 23:30: Jaramonik ez!

    • 01:00: Ahuntzape

HAURRENTZAKO ZINEMA eta TXOKOLATE JATEA. @ EUSKALDUNON BILTOKI
Uzt 7 @ 17:30 – 18:30
Uzt
8
al.
SANFERMINETAKO AGENDA @ IRUÑEA
Uzt 8 all-day

SANFERMINETAKO AGENDA: UZTAILAK 8

HERRIKO TABERNAN

    • 19:00 Elektrotxatunga 

    • 22:00 Bad Sound

    • 01:00 Selektah Stepi DJa

O PLAZAN

    • 12:30: Haur jolasak / Erbinude

    • 15:00: Ikasle bazkaria

    • 18:00: Arrats antitaurinoak / Hutsun Txalaparta Taldea

    • 22:00: Kasu!

ERREKOLETAK PLAZAN

    • 19:30: 3indarrok Elektrotxaranga

    • 22:00: Sustrai Berriak

    • 23:30: Katez

    • 01:00: Tekno gaua / Mikel Ayerra

Uzt
9
ar.
SANFERMINETAKO AGENDA @ IRUÑEA
Uzt 9 all-day

SANFERMINETAKO AGENDA: UZTAILAK 9

HERRIKO TABERNAN

    • 19:00 Elektropikala 

    • 22:00 Izaki Gardenak, Rukula 

ARRANON

    • 01:00 Reimy DJa, Luziano 

GELTOKIAN

    • Triki-kantuz (Xapiru Trikitixa Eskola) 

O PLAZAN: FEMINISTOK FEST!

    • 14:30: Bazkari feminista

    • 19:00: Arrats antitaurinoak / Penkoletas Sisters

    • 21:00: Liher

ERREKOLETAK PLAZAN: FEMINISTOK FEST!

    • 20:00: Odolkiak Ordainetan

    • 22:00: Kaleko Urdangak

    • 23:30: Marianitoz Blai

    • 01:00: DJ

Uzt
10
az.
SAN FERMINETAN: MINTZAPOTEOA eta EUSKALDUNON BAZKARIA UZTAILAK 10ean @ IRUÑEA
Uzt 10 all-day
SANFERMINETAKO AGENDA @ IRUÑEA
Uzt 10 all-day

SANFERMINETAKO AGENDA: UZTAILAK 10

HERRIKO TABERNAN

    • 19:00: Elektrozarata

    • 22:00: Tonino Carotone, Herdoil

    • 01:00: Bull DJa

GELTOKIAN

    • Bertso bazkaria (Maialen Lujambio eta Julio Sotorekin)

O PLAZAN

    • 14:30: Dantzarien eta Euskaldunon bazkariak

    • 18:00: Karrikadantzako musikariak

    • 21:00: Ray Fernandez

ERREKOLETAK PLAZAN

    • 17:00: Kikikokomoko pailazoak

    • 21:00: Kulto Kultibo, Rojo Vivo Reggae Band, Errege Sound System, Iruñerria Jamaica Clash

Uzt
11
og.
SANFERMINETAKO AGENDA @ IRUÑEA
Uzt 11 all-day

SANFERMINETAKO AGENDA: UZTAILAK 11

HERRIKO TABERNAN

    • 19:00 Polekeleke txaranga 

    • 22:00 Modus operandi, Skabidean & The black birds 

ARRANON

    • 01:00 Jotatxo DJa, Luziano

GELTOKIAN

    • Bazkari Tropikala (Katanga Sound)

O PLAZAN

    • 14:30: Gazte Saretzearen bazkaria

    • 18:00: Txan Magoa

    • 20:00: Ttipika Dantza Gidatuak

    • 22:00: Herri Olinpiadak / Karaokea

ERREKOLETAK PLAZAN

    • 17:00: Arrats antitaurinoak / Herri Olinpiadak

    • 17:00: 3indarrok Eektrotxaranga

    • 23:00 Skalastika

    • 01:00: Lehiotikan

Uzt
12
ol.
SANFERMINETAKO AGENDA @ IRUÑEA
Uzt 12 all-day

SANFERMINETAKO AGENDA: UZTAILAK 12

HERRIKO TABERNAN

    • 19:00 R ke R Elektrotxaranga 

    • 22:00 Irkaia, Bide bakarra 

    • 01:00 Tirri & Tery DJak

O PLAZAN

    • 09:00-11:00: Hamaiketakoak

    • 15:00: Transmarikabollo bazkaria

    • 18:00: Transmarikabollo jolasak

    • 21:00: Road Ramos

    • 22:30: Deskontrola eta Disfrutona DJsak

ERREKOLETAK PLAZAN

    • 17:00: Arrats antitaurinoak / Zumba Love Pamplona + Dj Pablitomix

    • 20:00: Gariak 26

    • 23:30: Ezurte

    • 01:00: DJ Iñaki Kreator

Uzt
13
lr.
SANFERMINETAKO AGENDA @ IRUÑEA
Uzt 13 all-day

SANFERMINETAKO AGENDA: UZTAILAK 13

HERRIKO TABERNAN

    • 19:00 Elektropatxaranga 

    • 01:00 Parti aparta DJa

O PLAZAN

    • 09:00-11:00: Hamaiketakoak

    • 14:00: Gazte bazkaria

    • 17:00: Arrats antitaurinoak / Katanga: Gora Euskolonbia Askatuta!

    • 21:00: Plata

    • 23:30: Bastardix

ERREKOLETAK PLAZAN

    • 22:00: La Tokokera

    • 23:30: Pupil-les

    • 01:00: DJ Reimy

Uzt
14
ig.
SANFERMINETAKO AGENDA @ IRUÑEA
Uzt 14 all-day

SANFERMINETAKO AGENDA: UZTAILAK 14

HERRIKO TABERNAN

    • 18:00 IRB Elektrotxaranga 

ARRANON

    • 20:00 Fermin Balentzia, Anje Duhalde 

O PLAZAN

    • 09:00-11:00: Hamaiketakoak

    • 18:00: Arrats antitaurinoak / Gerbera Borrokalaria Klown

    • 21:00: Herenegun

ERREKOLETAK PLAZAN

    • 22:00: Trikidantz

    • 01:30: Eskean Kristö

Abu
8
og.
ANTZERKI AROA: “MANIFESTU BAT” BEHEKO LARRAINE @ Nafarroako Antzerki Eskola.
Abu 8 @ 20:00 – 21:00
Aza
10
ig.
1.UEUren IKASTAROA: Haur eta gazteen transexualitatea ulertzeko gakoak @ Jaso Ikastola
Aza 10 @ 9:00 – 19:30

Irakasleak : Aitzole Araneta Zinkunegi, Iñaki Goñi Garatea eta Beatriz Sever Egaña.