al. ar. az. og. ol. lr. ig.
1
Euskara Zikloa: Kaleko jolasak euskaraz Artikan 18:00
Euskara Zikloa: Kaleko jolasak euskaraz Artikan
Eka 1 @ 18:00 – 19:00
Euskara Zikloa: Kaleko jolasak euskaraz Berriogoitin
HAURRENTZAKO KALE-JOLASAK 18:00
HAURRENTZAKO KALE-JOLASAK @ Berriogoiti (trenaren parkea)
Eka 1 @ 18:00 – 20:00
Euskara Zikloa Antolatzailea: Dindaia Prezioa: doan, baina izena eman behar da aldez aurretik.
HAURRENTZAKO KALE-JOLASAK 18:00
HAURRENTZAKO KALE-JOLASAK @ Artika
Eka 1 @ 18:00 – 20:00
Euskara Zikloa Antolatzailea: Dindaia Prezioa: doan, baina izena eman behar da aldez aurretik.
HITZALDIA: “LGTBI kultura-erreferenteak artearen bidez”, David Ruiz Moreno 19:00
HITZALDIA: “LGTBI kultura-erreferenteak artearen bidez”, David Ruiz Moreno @ Kondestablearen jauregia
Eka 1 @ 19:00 – 21:00
Antolatzailea: HARROTU
2
HAURRENTZAKO PLAZA JOLASAK 18:00
HAURRENTZAKO PLAZA JOLASAK @ Berriogoitiko Trenaren parkean
Eka 2 @ 18:00 – 19:00
Euskara Zikloa
“ANDREZAHARRAREN MANIFESTUA” IRAKURRALDI-PERFORMANCEA 19:00
“ANDREZAHARRAREN MANIFESTUA” IRAKURRALDI-PERFORMANCEA @ Kondestablearen jauregia
Eka 2 @ 19:00 – 20:00
Mari Luz Estebanen poemetan oinarrituriko ikuskizuna.Oholtza gainean: Mari Luz Esteban, Ainhoa Alberdi, Idoia Beratarbide, Iraia Elias eta Jurdana Otxoa.Ekoizpena: HEA kultur elkartea eta Metrokoadroka Kolektiboa. Antolatzaileak: Iruñeko Udala eta Nafar Ateneoa.Doakoa.
“BIZIPREST” DOKUMENTALAREN EMANALDIA 19:00
“BIZIPREST” DOKUMENTALAREN EMANALDIA @ Artigune (Artikaberri)
Eka 2 @ 19:00 – 20:00
Euskara Zikloa
HITZALDIA: “Eleberri beltza barrutik”, Aitor Iragi 19:00
HITZALDIA: “Eleberri beltza barrutik”, Aitor Iragi @ Nafarroako Liburutegia (1. solairua)
Eka 2 @ 19:00 – 20:00
Iruñea Beltza jaialdia.
TOPAKETA JON ARRETXE IDAZLEAREKIN 19:00
TOPAKETA JON ARRETXE IDAZLEAREKIN @ Berriozarko liburutegia
Eka 2 @ 19:00 – 20:00
 
ZORTZIKO MALDIKO BERTSO SAIOA 19:00
ZORTZIKO MALDIKO BERTSO SAIOA @ Katakrak
Eka 2 @ 19:00 – 20:00
Joanes Ilarregi, Ekhiñe Zapiain, Sustrai Colina eta Nerea Ibarzabal.
3
LIBURU AURKEZPENA: Elio Vittorini, “Solasaldia Sizilian” 12:30
LIBURU AURKEZPENA: Elio Vittorini, “Solasaldia Sizilian” @ Nafarroako Liburu Azoka (Gaztelu Plazan)
Eka 3 @ 12:30 – 13:30
Argitaratzailea: Igela
IPUIN KONTALARIA: “Ipuinen kutxa”, Maite Perez 18:00
IPUIN KONTALARIA: “Ipuinen kutxa”, Maite Perez @ Arrosadiko liburutegia
Eka 3 @ 18:00 – 19:00
 
LIBURU AURKEZPENA + FILM EMANALDIA: Elio Vittorini, “Solasaldia Sizilian” 18:00
LIBURU AURKEZPENA + FILM EMANALDIA: Elio Vittorini, “Solasaldia Sizilian” @ Nafarroako Liburutegia
Eka 3 @ 18:00 – 19:00
Aurkezpenaren ondoren, liburuan oinarrituriko filma emanen dute: Sicilia! (Huillet & Straub, 1999). Ordua: 18:30Tokia: Nafarroako Filmoteka
BERTSO MUSIKATUAK: “GURERARA”, OSKAR ESTANGA 19:00
BERTSO MUSIKATUAK: “GURERARA”, OSKAR ESTANGA @ Berriobeiti (erabilera anitzeko eraikinean)
Eka 3 @ 19:00 – 20:00
Euskara Zikloa
HITZALDIA: “LGTBI kultura-erreferenteak artearen bidez”, David Ruiz Moreno 19:00
HITZALDIA: “LGTBI kultura-erreferenteak artearen bidez”, David Ruiz Moreno @ Kondestablearen jauregia
Eka 3 @ 19:00 – 21:00
Antolatzailea: HARROTU
LIBURU AURKEZPENA ETA SOLASALDIA: “Miñan”, Amets Arzallus 19:00
LIBURU AURKEZPENA ETA SOLASALDIA: “Miñan”, Amets Arzallus @ Uharteko kultura-etxea
Eka 3 @ 19:00 – 20:00
 
LIBURU AURKEZPENA: “Hutsune”, Josune Ilundain 19:00
LIBURU AURKEZPENA: “Hutsune”, Josune Ilundain @ Zolinako elkartea
Eka 3 @ 19:00 – 20:00
 
LIBURU AURKEZPENA: Mikel Taberna​, “Arkanbele kantak” 19:00
KONTZERTUA: Eneritz Furyak, “Emadan” 19:30
KONTZERTUA: Eneritz Furyak, “Emadan”
Eka 3 @ 19:30 – 20:30
KANTUA ETA HITZA 2021
5
BERMUTA ETA LEHIAKETA MINTZAPOZEZ! 11:00
BERMUTA ETA LEHIAKETA MINTZAPOZEZ! @ Deskalzos Kaleko erabilera anitzeko aretoa (Iruñeko Udala)
Eka 5 @ 11:00 – 14:00
BERMUTA ETA LEHIAKETA MINTZAPOZEZ! @ Deskalzos Kaleko erabilera anitzeko aretoa (Iruñeko Udala)
Hitzordua ekainaren 5ean jarri dugu. Lekua ere prest dugu eta mokadu eta tragotxo bat elkarrekin  hartuko dugu El Buho jatetxearen terrazan, Iruñeko ikuspegirik onenetako bat gozatzeko aukera izango dugu baina aurretik…..MintzaPoza Lehiaketa! Ekintzak bi zati[...]
BISITA GIDATUA: Mendillorri, auzo berdea eta bizitza askorekin! 11:30
BISITA GIDATUA: Mendillorri, auzo berdea eta bizitza askorekin! @ Mendillorriko Civivoxa
Eka 5 @ 11:30 – 12:30
Aitor Garcíaren eta Eider Etxeberriaren eskutik.18 leku (9 haur + 9 heldu)  Doakoa da, baina izena eman behar da aldez aurretik.
TOPADANTZA 12:00
TOPADANTZA @ Zizurko kultura-plaza
Eka 5 @ 12:00 – 13:00
 
KONTZERTUA: Chill Mafia eta Ben Yart 13:15
KONTZERTUA: Chill Mafia eta Ben Yart @ Zentral aretoa
Eka 5 @ 13:15 – 14:15
 
KONTZERTUA: “SONAKAY” 19:30
KONTZERTUA: “SONAKAY” @ Artikako María de Maeztu kultura-etxea
Eka 5 @ 19:30 – 20:30
Euskara Zikloa Flamenkoa euskaraz.
KONTZERTUA: Sonakay 19:30
KONTZERTUA: Sonakay @ Artikako kultura-etxea
Eka 5 @ 19:30 – 20:30
 
8
9
13
14
15
17
DOKUMENTALA ETA HITZALDIA: “Transformatzen” 18:30
DOKUMENTALA ETA HITZALDIA: “Transformatzen” @ Mendillorriko Civivoxa
Eka 17 @ 18:30 – 20:30
Hizlariak: LGTBI + aktibistak Antolatzailea: HARROTU
KONTZERTUA: Habia, “Animalia naiz eta” 19:30
KONTZERTUA: Habia, “Animalia naiz eta”
Eka 17 @ 19:30 – 20:30
KANTUA ETA HITZA 2021
18
KATAKRAKEKO IRAKURLE TALDEA 19:30
KATAKRAKEKO IRAKURLE TALDEA @ IRUÑEKO KATAKRAKEN
Eka 18 @ 19:30 – 21:00
KATAKRAKEKO IRAKURLE TALDEA @ IRUÑEKO KATAKRAKEN
Katakrakeko irakurle taldean Agatha Christie idazlearen “Ez zen alerik ere geratu” liburuaz solastuko dira 19:30ean Katakraken.
19
20
21
22
23
25
26
27
28
29
HAURRENDAKO LANTEGIA: “Sanferminak Legorekin” 10:30
HAURRENDAKO LANTEGIA: “Sanferminak Legorekin” @ Kondestablearen jauregia
Eka 29 @ 10:30 – 11:30
8 leku. 5-12 urteko haurrentzat.
30